Masáže Monika -  Monimas

Druhy masáží

Novinky dole

Regenerační masáž

Nejoblíbenější u mých klientů

Osvěží Váš unavený organismus. Aktivně se také podílí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních,
či jen velké fyzické námaze. Napomůže uvolnit zatuhlá a bolestivá místa. Výrazný je její vliv na psychiku člověka, kterou zbavuje nahromaděného napětí v důsledku stresů.


Breussova masáž 


Breussova masáž vám příjemně zregeneruje záda a páteř. Tato mimořádně účinná metoda maximálně ulevuje od bolesti v oblasti kříže, beder, ale i krční páteře.

Breussova masáž je příjemnou, citlivou a účinnou masáží zad. Jejím základním přínosem je odstraňování fyzických a energetických blokád. Výrazně podporujuje obnovu meziobratlových plotének.
Je základem řešení mnoha obtíží pohybového aparátu a pomáhá odblokovat i hluboké psychické problémy. Podle Rudolfa Breusse lze bolavé, ale už i zdegenerované ploténky touto metodou úspěšně zregenerovat.


Podstatou Breussovy masáže páteře je oddalování obratlů od sebe, aby ploténka měla dostatek místa pro přijetí vmasírovaného oleje. Nejúčinnějším přípravkem je za studena vylisovaný olivový olej s třezalkou tečkovanou. Olej způsobí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů celého těla. Po masáži se přikládá na páteř speciální papír a postupným přikládáním rukou dochází k vlastnímu terapeutickému účinku. Třezalkový olej proniká hluboko do páteře a škodliviny se působením osmózy naopak koncetrují do papíru. Tímto způsobem jsou z těla vyloučeny a klient se zbavuje svých potíží.

Pozor! Třezalka je silně fotosensitivní, může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření (po masáži se neslunit ani nenavštěvovat solarium).

Tuto masáž předem konzultujte se svým lékařem!

Záda - 60 min.

Hot Stones - masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínská masáž, první záznamy o této masáži jsou z Číny, 2000 let před naším letopočtem.

Kameny se nahřejí ve vodní lázni a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani.Dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxace. Proto je masáž lávovými kameny Hot Stones ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné působení pravých lávových kamenů, které svou vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly.

Ideálně je vhodné se objednávat na tuto masáž v zimě a když je chladno. v letních měsících nedoporučuji. Je zde velké riziko přehřátí organizmu.

Částečná: záda + šije - 60 min.

Záda + šije + nohy zezadu - 90 min.  

Celotělová - 120 min.

Relaxační aroma masáž

Zvláště důležitá masáž v dnešní uspěchané době, kdy stres je považován za příčinu mnoha fyzických i psychických problémů.

Technika masáže umí pomoci od bolesti a napětí bolavých a ztuhlých svalů, prokrví tělo, rozproudí lymfatický systém a vyloučí z těla toxiny. Používají se jemnější a pomalé hmaty pro navození pohody a relaxace.

záda a šíje     60 min.
celotělová    120 min.

Těhotenská masáž

Masáž těhotných je úžasnou technikou pro nastávající maminky jak ulevit od bolesti, navodit pocit úlevy a pohody. 

Při těhotenství dochází k veliké zátěži určitých partií a úkolem maséra je utlumit vzniklé bolesti. Vzhledem k většímu počtu kontraindikací při těhotenství se masáž těhotných stala doménou pár masérů. Masáž je vhodná pro budoucí maminky od dokončeného 12-tého týdne těhotenství.

Při rizikovém těhotenství konzultujte předem se svým gynekologem!

45 min.
60 min.

Čínská energetická masáž

Tato masáž udržuje organismus v plné síle.

Podstatou čínské energetické masáže je obnovovat proudění v energetických drahách ve správném rytmu. Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu meridiánu močového měchýře ktéra je nejdelší v těle a protíná 67 akupresurních bodů. 

Celotělová - 90 min.

Medová detoxikační masáž​

Jedná se o jednoduchou masáž, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny můžete touto masáží příznivě ovlivňovat i jiné orgány. 

V délce 45 min. nebo 60 min.


Lymfatická masáž

Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž - ovlivnění mízního systému, je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém, a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu. 


Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvyšuje zátěž našeho mízního systému. To se projeví únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin.

Osoby se zatížením končetin, jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky, ale i sportovci a mnozí další, zvýšeně zatěžují svůj mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle, a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i pro odstranění únavy nohou po rušném dni. 

Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitidě, která vzniká především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy. 

Částečná: dolní končetiny - 60 min.

Celotělová - 90 min.

Ošetření spoušťových bodů

Při masážích svalů velmi často narazím na bolestivé a tuhé hrudky v průběhu svalových vláken. V naprosté většině případů se jedná o spoušťové body – trigger points. 

Nesprávnou technikou ošetření těchto spoušťových bodů dochází ke zhoršení bolestí a zvýšení napětí svalu. Správná technika naopak vede k uvolnění zvýšeného svalového napětí a úlevě od bolestí ve svalu i na vzdálených místech od spoušťového bodu. 

Kurs byl zaměřen na vysvětlení příčin vzniku spoušťových bodů, jejich vyhledávání ve všech svalech celého lidského těla a technice jejich správného ošetření. Dále je vyučována správná technika masáží, ergonomie masáží i běžné zátěže a stabilizační cvičení – to vše jako prevence vzniku spoušťových bodů ve vlastních svalech.

Dornova metoda

Dornova metoda je osvědčená a známá metoda mezi maséry na problémy s pohybovým aparátem. Dornova metoda je šetrná ale zároveň velmi efektivní.

Lektoři v Dexter Academy se ji věnují již mnoho let, mají pro Dornovu metodu nejvyšší medicínské vzdělání a jsou v kontaktu s lekory Dornovy metody v SRN. 

Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků. Dornova metoda je prověřena praxí mnoha masérů a terapeutů na celém světě. 

Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti díky dornově metodě pociťují okamžitou úlevu. Dornova metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli klienta poškodit.

​Harmonizace čaker​​


Práce s energií není vědecky doložena a nemůže také nahradit ošetření u lékaře, může je však velmi dobře podpořit.
Harmonizaci čaker provádím přikládáním svých rukou na určitá místa na těle klienta. Tato metoda je bezbolestná a každému uleví od psychických problémů, stresu uvolní blokády zadržované energie, napomůže od únavy.
 Někdy mohou být některé, většina, vyjímečně všechny čakry blokovány, což způsobuje, že životní energie nemůže volně proudit. Jakmile do čaker opět přichází vibrace, které jsou čistší a jejich frekvence vyšší než ty stávající, rozkmitají se čakry a blokády postupně mizí. Když se při tomto procesu očišťování, uvolňuje z blokád zadržovaná energie, vstoupí jejich obsahy ještě jednou do vašeho vědomí. Tak můžete znovu zažít pocity, kterými byly blokády způsobeny (různé strachy, hněv i psychická bolest, také mohou nastat na přechodnou dobu akutní fáze některých chronických nemocí. Ponecháte-li těmto reakcím volný průběh,nebudete-li  potlačovat smích ani slzy. Jakmile se blokády odstraní a čakry zharmonizují budete pociťovat vnitřní klid, hlubokou radost ze života, uvolnění a jasnost.

Tato procedůra trvá 20 - 30 min.
.
.
Novinky:

Luxusní bylinná masáž zad a šíje 

Čeká Vás 75 min. příjemného uvolnění.?
 15 min. nahřívání lávovými kameny pro zklidnění ducha, prohřátí těla, uvolnění napětí a rozšíření pórů. A následuje 60-ti minutová masáž zad a šíje v příjemném prostředí za zvuku relaxační hudby.
záda a šíje     75 min.
celotělová    135 min.
.
Bylinná antistresová masáž hlavy a šíje
75 min. uvolnění a odpočinku od stresu a napětí. 15 min. nahřívání šije lávovými kameny, které napomáhají k příjemnému uvolnění. A 60-ti minutová masáž hlavy a šíje umocněná zvuky relaxační hudby, která Vás uvolní od každodenního shonu a stresu.
.
Luxusní celotělová bylinná masáž 
135 min. hýčkání a uvolnění.?
Masáž obsahuje 15 min. nahřívání lávovými kameny pro uvolnění napětí svalů a zklidnění ducha v dnešní uspěchané době a rozšíření pórů pro lepší vstřebávání bylinných extraktů. Dále Vás čeká 120 min. celotělová uvolňující masáž při tónech relaxační hudby.
.
Techniky masáží uvolní Vaši energii i ztuhlé svaly a po masáži si budete připadat jako znovuzrození. K masáži jsou použity bylinné krémy švýcarské firmy JUST, jejichž bylinné extrakty prostoupí  póry Vaší kůže a napomohou k rychlejší regeneraci. K masáži dostanete občerstvení ve formě kvalitního čaje.
* Pro stálé klienty 10% sleva na masáž v měsíci Vašich narozenin.
* Pro členy   Klubu pevného zdraví u VZP sleva 10% po předložení průkazky klubu
*Pro stálé klienty 10+1 masáž v délce 60 min. zdarma
Slevy se nenačítají !

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.